جديد ترين مطالب درباره سنگ ها

طريقه انتخاب بهترين انگشتر نقره مردانه

انگشتر نقره مردانه

نحوه تشخيص انگشتر نقره مردانه اصل

انگشتر نقره مردانه خالص، فلزي كلاسيك و نرم است كه از ابتداي تاريخ مورد توجه بشر قرار گرفته است. اين عنصر فلزي درخشان است و در ساخت زيورآلات، سكه، ظروف و حتي قطعات پيشرفته كامپيوتري  مورد استفاده قرار ميگيرد.

 

اما نقره با عيار ۹۲۵ بيشتر در ساخت زيورآلات مثل انگشتر نقره مردانه، گوشواره نقره، دستبند نقره و يا ست و نيم ست نقره كاربرد دارد كه از تركيب حداقل ۹۲٫۵ درصد نقرهي خالص و ۷٫۵ درصد فلزات ديگر مانند مس به دست ميآيد. اين تركيب در مقايسه با نقرهي خالص، داراي استحكام و دوام بيشتري است.

 

همانطور كه مي دانيد در قياس با بدليجات، زيور نقره ي زيبا ميتواند براي سالهاي طولاني همراه شما باشد و درخشش و شكوه خود را حفظ نمايند. بنابراين، بهتر است به جاي زيورآلات ارزان قيمت از انگشتر نقره مردانه استفاده كنيد. زيورآلات ارزان قيمت به دلايل گوناگون داراي عمر و دوام كمتر است . بنابراين، واضح است كه خريد انگشتر نقره مردانه بسيار مقرون به صرفهتر خواهد بود.

 

مطالبي كه در ادامه خواهيد خواند به شما كمك ميكنند تا انگشتر نقره مردانه اصل را بيشتر بشناسيد.

 

دستبند نقره طرح ماوي مدل S-B031

 

انگتر نقره مردانه

وجود برچسب يا حكاكي مربوط به درجهي خلوص:

همان طور كه پيش از اين در مقاله «براي نگه داري از زيورآلات نقره اين پنج نكته را بخوانيد» گفتيم ، نقره از تركيب ۹۲٫۵ درصد نقرهي خالص و ۷٫۵ درصد ساير فلزات حاصل ميگردد. بنابراين، صنعتگران و جواهر سازان به شدت علاقمند هستند كه اين ميزان خلوص را به رخ مصرف كننده كشيده و آن را بر روي ساختههاي دست خود، حكاكي كنند. اين برچسبها و حكاكيها معمولاً كوچك بوده و در بخشهاي دور از ديد محصولات قرار ميگيرند.

 

به اين ترتيب، بهتر است به بخشهاي داخلي و زيرين حلقهها و دستبندهاي خود توجه كنيد. اغلب اقلام ساخته شده از نقرهي استرلينگ داراي اين حكاكيها هستند. اما ممكن است برخي از آنها هم فاقد اين علائم باشند. در اين صورت بهتر است نكات ديگري كه در ادامه مي گوييم را در نظر داشته باشيد.

 

وجود آثار تيرگي:

تيره شدن نقره، علامت اصل بودن آن است. البته اگر با روديوم آبكاري نشده باشد! آبكاري روديوم مانغ تيره شده انگشتر نقره مردانه  مي شود و جلوه خاصي به آن مي‌دهد.

 

توجه داشته باشيد كه نسخههاي بدلي انگشتر نقره مردانه نيز به مرور جلا و درخشش خود را از دست ميدهند. با اين تفاوت كه فلز زيرين حالتي زشت و نامناسب پيدا كرده و اثر سبز رنگي بر پوست شما به جا ميگذارد. در عين حال، اين دسته از فلزات را نميتوان دوباره برق انداخت و درخشندگي آنها غير قابل بازگشت است.

 

اما نقرهي خالص با انجام روشهايي دوباره درخشش و زيبايي خود را باز مييابد. نقره هر چقدر هم كه قديمي باشد از اين قاعده مستثنا نبوده و جلوهي آن بازگشت پذير است. در مقاله «روش‌هاي ساده براي تميز كردن نقره‌جات» به اين روشها اشاره كرده ايم.

 

پنج روش براي تشخيص انگشتر نقره مردانه اصل

توجه به شكل ظاهري و بوي فلز:

در صورت عدم دسترسي به فردي متخصص، ميتوانيد انگشتر نقره مردانه خود را در خانه و با استفاده از حواس پنجگانهي خود، آزمايش كنيد.

 

توجه به شكل ظاهري: وجود هر گونه پوسته، اعوجاج و لايه لايه شدن علامت نامرغوب بودن كالا است.

توجه به عطر و بو: وجود هر گونه بوي غير عادي، غير طبيعي و گوگردي حاكي از نامرغوب بودن كالا است. فلز نقره هيچ بوي عجيبي ندارد.

لمس كردن: در صورتي كه فلز مورد نظر ناهموار، خشن و غير يكدست باشد به اصل نبودن آن شك كنيد! انگشتر نقره مردانه اصل، فلزي قابل انعطاف، نرم و يكدست است.

موارد ذكر شده، روشهايي خانگي هستند كه با به كار گيري آنها ميتوان تا حدودي از كيفيت و مرغوبيت نقره اطمينان حاصل كرد. واضح است كه براي اطمينان بيشتر بايد از روشهاي علمي ديگري بهره جست.

 

استفاده از اسيد:

يكي از معتبرترين روشهاي تشخيص خلوص انگشتر نقره مردانه ، استفاده از اسيد است. براي اين كار لازم است به يكي از مراكز فروش انگشتر نقره مردانه يا جواهر فروشيهاي محلي مراجعه نمائيد. آنها ميتوانند به سادگي اين آزمايش را براي شما انجام دهند.

 

اگر چه اين كار را توصيه نمي كنيم اما در مواقع خاص و ضروري كافي است يك قطره اسيد را بر روي بخش كوچكي از فلز مورد نظر بريزيد. به اين ترتيب، اگر رنگ فلز مورد نظر شما تغيير كند، به احتمال قوي اصل نيست. رنگ فلز نقرهي اصل در مجاورت اسيد تغيير نميكند.

 

استفاده از آهن ربا:

اگر كالاي مورد نظر، جذب آهن ربا شود، متاسفانه بايد گفت كه از نقره ساخته نشده است. عليرغم فلزاتي از قبيل آهن، نيكل، كبالت و برخي فلزات ديگر، انگشتر نقره مردانه ، جذب آهن ربا نميشود.

انگشتر نقره مردانه

ساير نقرهجات:

 

عموما زيورآلات نقره با خلوص تقريبي ۵/۹۲ درصد ساخته مي شوند. با اين حال، انواع ديگري از آلياژ نقره وجود دارند كه در ساخت زيورآلات مورد استفاده قرار ميگيرند.

 

نقرهي مكزيكي: از تركيب ۹۵ درصد نقره و ۵ درصد مس تشكيل شده است. اين آلياژ، اغلب براي توليد سكه به كار ميرود.

نقرهي سكه: از تركيب ۹۰ درصد نقره و ۱۰ درصد مس تشكيل شده و براي ساخت زيورآلات مناسب نيست.

نقرهي بريتانيا: در اين آلياژ از ۹۵٫۸۴ درصد نقره به كار رفته است.

 

شما هموطنان عزيز مي توانيد براي اطلاع از خواص نقره به سايت زرسي مراجعه فرماييد.


برچسب: نقره,انگشتر نقره,انگشتر نقره مرانه,تشخيص نقره اصل,نقره مكزيكي,زيورآلات نقره,جواهر،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۴:۰۷ توسط:buystone موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :